Youtube'da Nasıl Para Kazanılır ?

Para kazanmanın da büyük yankı yarattığı bu video platformunda fenomen youtube kullanıcılarının kazandığı miktarlar dudak uçuklatacak miktarlara kadar ulaşmıştır. Sizlere de bu yazımız Youtube’da para kazanmanın artık bir hayal değil kazancınızın kaynağı olabileceğini anlatacağız

Youtube’da yer almanız kazancınıza giden ilk yol. Öncelikle en kolay adım olan hesap oluşturmakla başlayacağız.

1.Adım: YOUTUBE’A NASIL KAYDOLURUM?

  • YouTube'a gidin.
  • Sağ üstte Oturum aç'ı tıklayın.
  • Hesap Oluştur'u tıklayın.
  • Kendim için veya İşletmemi yönetmek için seçeneklerinden birini belirleyin.
  • Kendiniz için ya da işletmeniz için kuracağınız hesaba ilerlemek için bilgilerinizi girin ve hesabınızı oluşturun.

Artık hesabınız sizler için hazır. Kaydınızı tamamladıktan sonra ise içerik olarak belirlediğiniz konseptinizi oluşturmaya başlamak için ilk adımı atabilirsiniz.

2. ADIM: HESABINIZ PARA KAZANMAYA HAZIR HALE GETİRMEK

Kanalınızı YouTube İş Ortağı Programı gereksinimlerini karşılayacak kadar başarılı hale getirin. Para kazanmaya başlamak için önceki 1 yılda en az 1.000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye ihtiyacınız var.

YOUTUBE İŞ ORTAĞI PROGRAMI’NA KATILMAK

Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek hesabınızı oluşturduktan sonra: Hesabınızı kullanarak giriş yapın.

Sağ köşede, profil fotoğradınıza tıklayınız ve ardından YouTube Studio'yu seçiniz.

Solda yer alan menüde Para Kazanma'yı aratıp ardından tıklayın.

Şu anda gereksinimleri karşıladığınızı düşünmüyor ve karşılamıyorsanız, geride bıraktığımız yıl 1.000 aboneye ve 4.000 geçerli genel görüntüleme saatine ulaştığınız anda bir e-mail almak amacıyla " Uygun olduğumda bana haber ver " seçeneğini tıklatabilirsiniz. Bu gereksinimi eğer karşıladıysanız para kazanmaya  hazırsınız. "Ortak Programın şartını inceleyin" yazan sekmeye gidin ve başlat yazısına tıklayınız.

Şartları kabul ettikten sonra o kutuda yeşil renk ile yazılmış bir bitti yazısı görürsünüz.

Bir AdSense hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayınız . Ödemeyi almak için bir AdSense hesabını bağlamanız istenecektir.

ADSENSE HESABI NASIL BAĞLANIR?

" Google AdSense Kaydolun " kartında Başlat yazan kutuya tıklayın. Hali hazırda güncel ve aktif olan bir hesabınız var ie, her şeyin doğru olduğunu kontrol edin. Eğer bir yanlışlık var ise hesabınızı oluşturmak amacıyla ekranınızda gözüken talimatı izleyin.

Hesabı bağladıktan sonra, "Google AdSense'e Kaydolun" kutusunda yeşil renkli bir hazır yazısı göreceksiniz.

Bununla, YouTube İş Ortağı Programı (YPP) başvuru süresini başarıyla tamamladınız ve YouTube'un bunu inceleyip onaylamasını sabırla beklemeniz gerekiyor. YouTube, kanal içeriğinin tüm ihtiyaçları karşıladığını kanıtlamak için ekiplerden ve otomatik sistemlerden meydana gelen bir ekibe sahiptir. İnceleme süreci yaklaşık bir ay sürer ancak daha uzun sürebilir. Yapabileceğiniz  en mantıklı eylem beklemek ve bu sırada da içerik yükleyerek kanalınızı doldurmaya devam etmektir

YouTuber İş Ortağı Programında yer almanın avantajları nelerdir?

Kazançlarınız artar : Dünyanın en büyük video topluluğu ile gelen erişiminiz sayesinde, para kazanılan videolarınız sınır ötesine geçer ve dünyanın her yerindeki insanlara da ulaşabilirsiniz.

Markanız için esneklik : YouTube, ortaklarının içerik yüklemeye de karar verdikleri sitelerle ilgili herhangi bir kural dizinine sahip değildir. Bu nedenle, münhasır olmayan bir anlaşma yardımıyla her ortak, platformdaki ve diğer web sitelerindeki videolarından para kazanabilecek duruma gelebilirler.

Yayınlarınız üzerinden kontrol edin :  YouTube Analitik aracı,  gönderinizin performanslarını kontrol etmenin yanında kazançlarını da takip etme yeteneği verir.

YouTube kanalınızı güçlendirmek için ipuçları 

  • Doğru anahtar kelimeleri seçmelisiniz! : YouTube'a yüklediğimiz videolarımız, onları yerleştirmek amacıyla  gelişmiş anahtar kelimelerin de araştırılması da gerekmektedir. İhtiyacınıza en uyumlu ve en sık aranan terimleri bulmak için Google Trends gibi siteler ile kanalınızı destekleyebilirsiniz.
  • Onları başlığınızla etkilemelisiniz! : Bir başlığı ve metni olan bir blog gönderisi düzenine ters olarak, bir videoda bu olay yer almaz. Bu olay, ilgi çeken bir oyunu etkileyebilir ve bir kullanıcının bu ilgi çeken oyunu oynamak isteyip istememesi kararına göre ilerler. Bir video başlığı kesinlikle ve kesinlikle, Google'ın izin verdiği maksimum sayı olan 60 karakterini geçmemesi gerekir ve YOUTUBE buna çok önem verir.
  • Bir başlığınız varsa, ayrıca bir açıklama eklemelisiniz! : Oldukça güzel başlığa sahip bir YouTube videosunun sahip olduğu açıklama çok ileri gitmez. Araştırmalarınıza göre sonuç aldığınız ve çıkardığınız anahtar sözcükleri eklerken kullanıcılar için anlaşılır kısa ve öz olmalıdır.
  • Kategoriler de önemlidir! : Videolarınıza en ama en uygun kategori seçimini yapmalı ve bunları açıklamanızın sonuna eklemelisiniz. Bu eyleminiz, bu kategori seçiminizi kullanıcıların gözünde daha görünür yapacak ve üstüne üstlük o kategorideki benzer videoların da aranmasını sağlayacaktır.
  • Videolarınız viral hale gelebilir! : Son bir ekleme olarak sizin videolarınızın YouTube topluluğu paylaşıp etkileşim almak istediğiniz videolarınızı sosyal medya hesaplarında yayması için bir paylaş butonu seçeneğine sahip olması gerektiğini unutmamalısınız! Paylaştığınız videolarda paylaş butonunu aktifleştirin. Viral olabilecek bir video oluşturmanın efsane bir formülü bulunmamaktadır; Orijinal fikirlerinize ve kavramlarınza çok fazla önem vermelisiniz onların üzerinde çalışın, videoyu bir araya getirmek için değerli ve kailetli bir zaman dilimi harcayın ve kitlenizle bağlantı kuracağına güvenin.

4000 İZLENMEYE ULAŞAMADIM NE YAPMALIYIM?

Çekmiş olduğunuz videonuzu paylaşmadan önce mutlaka videonun içeriğinin de alaklı olduğu bir görsel ya da düz bir fon üzerine bir yazı eklemeniz gerekir. Güzel olan bir başlık da kullanıcı ilgisini oldukça fazla çekeceğinden dolayı mutlaka ama mutlaka yer vermiş olmalısınız. Videolarınıza çeşitli altyazılar da eklemelisiniz böylelikle de izlenme sayınızı fazla ölçüde artacak ve para kazanmanızı sağlayacaktır.

4000 izlenmeye ulaşmak için harcadığınız çabalardan karşılık alamadıysanız, ve harcadığınız emeklerin boşuna gittiğini düşünüyorsanız hemen karamsarlığa kapanmayın. Çünkü bu belirttiğimiz adımları izlemiş ve videolarınız üzerinde büyük emek harcadıysanız bu izlenme saatine ulaşmak sizin en doğal hakkınızdır. Ne yazık ki youtube platformunda para kazanmak her ne kadar kolay gibi gözükse de bazen çok fazla zaman alabiliyor. Değerli zamanınızı harcadığınız ve güzelleştirdiğiniz youtube hesabınızda hedef izlenmenize MEDYA PAZARI ile de ulaşabilirsiniz youtube abone satın al ve youtube izlenme satın al paketlerimizin yanı sıra youtube 4000 saat izlenmeye sahip olmak için de paketlere göz atarak organik abone ve izlenmelere sahip olabilirsiniz.

ABONE SAYISINI ARTIRMAK

Abone sayınızı artırmak için yine Youtube’un bize sunduğu yollar kolay olduğu kadar da hızlı gerçekleşmeyecek duruma gelmiş olabiliyor. Bu noktada da MEDYA PAZARI sizi yalnız bırakmıyor. Youtube’a yüklediğiniz videoların paylaşımını diğer sosyal medya hesaplarınızda yapmanıza rağmen 1000 aboneye ulaşamadıysanız ve hala para kazanmak için 1000 aboneye giden yolda eksikleriniz var ise MEDYA PAZARI web sitemizde yer alan Youtube abone satın al paketlerimizle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube abone hilesi ve Youtube izlenme hilesi gibi seçeneklerden uzak durarak MEDYA PAZARI gibi güvenilir sitelerden bu hileler yerine cüzi miktarlarda abone ve izlenme satın alarak hesabınızı ve youtube videolarınızı güvende tutabilirsiniz.