YouTube Keşfet Nasıl Çalışır?

Başlangıçta, YouTube kullanıcılarının yalnızca yüzde biri yeni Keşfet özelliğini görüntüleyebiliyordu. Onun yerine, Trend videolar artık bir alt kategoride gruplandırılıyor. Bununla birlikte, yeni sekme hâlâ küçük bir test grubu arasında test ediliyor. Nasıl çalıştığını öğrenmek için, sunduğu bazı özelliklere bir göz atalım. Bu özelliklerle, yeni içerik oluşturucuların ve sanatçıların videolarını bulabileceksiniz.

Şu anda Keşfet sekmesi, YouTube uygulamasında 10.000'den az abonesi olan yeni gelecek vaat eden içerik oluşturucuları sergileyen yeni bir bölümdür. Bu yeni özellik kişiselleştirilmiştir, yani önerilen içerik izleme geçmişinize ve diğer hayranların tercihlerine dayanmaktadır. Varlığından bile haberdar olmadığınız yeni yaratıcılar bile bulabilirsiniz! Keşfet sekmesi artık iOS ve Android'de yayında ve cihazınıza indirmek için çok geç değil.

YouTube uygulamasındaki yeni Keşfet sekmesinde bazı önemli gelişmeler var. "Yükselişte" adlı yeni bir bölüm size şu anda YouTube'da neyin popüler olduğu hakkında bir fikir veriyor. YouTube arama çubuğu, filmler ve TV şovları dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde en çok oy alan içerik oluşturucuların bir listesini sunar. Diğer hayranların favorilerine dayalı önerileri de görebilirsiniz. YouTube tarafından yüksek puan aldıkları sürece, onları izleyebilir ve yeteneklerini keşfedebilirsiniz.

YouTube'un yeni Keşfet sekmesi de göz atmayı kolaylaştırıyor. Görüntülenecek daha fazla içeriğe sahip Keşfet sekmesinde İçerik Oluşturucu ve Sanatçı Yükselişte içerik oluşturucular için daha belirgin bir bölüm de bulunur. Ve YouTube küresel bir uygulama olduğundan, akıllı telefonunuz için uygulamanın en son sürümünü indirme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca Keşfet sekmesi iOS ve Android platformlarında kullanılabilir. Sizin için neler yapabileceğini görmek için kendi başınıza deneyebilirsiniz.

Keşfet sekmesi uzunca bir süredir geliştirilme aşamasındadır, ancak yalnızca yakın zamanda tüm YouTube uygulamasına aktarılmıştır. Yeni sekme, trend videolar da dahil olmak üzere popüler içerik kategorileri için hedef sayfalara erişmenizi sağlar. Ayrıca Keşfet bölümünde popüler videoları da gösterecektir. Şu an itibariyle, çoğu cihazda kullanılabilir. YouTube'un mobil uygulamasındaki yeni "Keşfet" sekmesini tıklayarak bugün akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Keşfet sekmesine ek olarak, YouTube uygulamasında yeni bir "Yükselişte" bölümü yer alacak. "Yükselişte" bölümünde 10 binden az abonesi olan yeni YouTube içerik oluşturucuları yer alacak. Keşfet sekmesinde kişiselleştirilmiş öneriler de bulunur; bu, önerilerin son görüntüleme geçmişiniz gibi tercihlerinize dayandığı anlamına gelir. Bu, yeni bir video arıyorsanız, trend videolardan önce görüneceği anlamına gelir.

YouTube Keşfet Algoritmasının Detayları Nedir?

YouTube Explore Kasım ayında kullanıma sunuldu ve artık her YouTube kullanıcısı tarafından kullanılabiliyor. Bu yeni özellik, uygulama navigasyonundaki Trend sekmesinin yerini alır ve daha önce Trend'de yer alan videolar artık ayrı bir kategori olarak gösterilir. YouTube'un yeni Keşfet özelliği tüm platformlarda mevcut olsa da, yalnızca sınırlı sayıda beta test kullanıcısı tarafından kullanılabilir. İşte işler böyle yürüyor. En önemli değişiklikleri keşfetmek için okumaya devam edin.

Keşfet sekmesinde birkaç değişiklik yapıldı. Her şeyden önce, Keşfet sekmesinin Yükseliş bölümünde daha belirgin bir İçerik Oluşturucu ve Sanatçı var. Bu yeni özellik, YouTube kullanıcılarının en iyi içeriği bulmasını kolaylaştıracak. Keşfet yayını artık dünyanın dört bir yanından gelen popüler videoların yanı sıra daha az popüler olanları da içerecek. Trend sekmesi tamamen gitmeyecek olsa da, artık bir sekme olmayacak.

YouTube, mobil uygulamasında Keşfet sekmesini de güncelledi. Trend sekmesi yerine trend videoları, popüler kategoriler için hedef sayfaları ve "Yükselişte Yaratıcı" ve "Yükselişte Sanatçı" tarafından oluşturulan bir video atlıkarınca görüntüleyebilirsiniz. " Bu değişiklikler, kullanıcılar için keşfi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Trend sekmesi kalır ancak Keşfet sekmesinin kalıcı bir parçası olmaz.

Keşfet sekmesi artık bir trend bölümü ve daha öne çıkan "İçerik Oluşturucu ve Sanatçı Yükselişte" düğmesini içeriyor. Yeni Keşfet sekmesi ayrıca kullanıcıların Müzik, Oyunlar, Filmler ve Şovlar ve Moda ve Güzellik gibi çeşitli hedef sayfalara göz atmalarını sağlar. Trend sekmesinin son eklenmesiyle YouTube, önerilerinin kapsamını genişletmeyi hedefliyor. YouTube'da her zamankinden daha fazla video varken, kullanıcılar artık popüler olan videolara göz atmak için zamanlarını harcamak zorunda kalmayacaklar.

Keşfet sekmesi artık YouTube kanalı sayfaları gibi hedef sayfaları gösterecektir. Hedef sayfaya dokunduğunuzda videonun adını görebilirsiniz. Bu, Keşfet özet akışındaki en üstteki video olacaktır. Benzer şekilde, Trend sekmesi gitmiş olacak, ancak yeni Keşfet sekmesi en son videoları global olarak gösterecektir. Yeni Keşfet sekmesi, YouTube uygulamasındaki Trend sekmesinin yerini alacak. Beğendiğiniz videolardan daha fazlasını görmek isterseniz Hedef sayfa butonuna tıklayabilirsiniz.

Keşfet sekmesi, "İçerik Oluşturucu Yükselişte" bölümünden bir video atlıkarınca içerecektir. Gelecek vaat eden sanatçıları ve içerik oluşturucuları keşfetmek için "Yükselen İçerik Oluşturucu" düğmesine de dokunabilirsiniz. Sekme ayrıca tüm bölgelerden videolar gösterecektir. Keşfet sekmesi kullanıma sunulduğunda, Trend sekmesi kalır. Yine de, Eğilimleri sekmesi satışa sunulacak. Ancak bu YouTube için yolun sonu değil.

YouTube Explore'un Mobil Cihazınızda Nasıl Çalıştığını Keşfedin

Bir YouTuber iseniz ve yeni içerik keşfetmek istiyorsanız, Keşfet sekmesi artık akıllı telefonunuzda kullanılabilir. Önceden, Trend sekmesine gitmeniz gerekiyordu, ancak şimdi doğrudan Keşfe gitmek için düğmeyi tıklayabilirsiniz. Videoları türe veya popülerliğe göre aramak mümkün olsa da, videoları ülkelere göre de keşfedebilirsiniz. Arama çubuğuna ek olarak, Keşfet sayfasında özel hedef sayfalar da bulunur.

Keşfet sekmesi, önceki görüntüleme etkinliğinize ve uygulama içi davranışınıza göre öneriler sunar. YouTube'a heyecan verici bir ektir ve önerilerin eklenmesi YouTube'un daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Üst düzey kameralarla ilgili videolar izlerseniz, yavru veya yavru kedilerle ilgili bir video bulabilirsiniz. Ya da oyundaki en yeni ve en iyileri keşfedebilirsiniz. İlgilendiğiniz her neyse, YouTube Explore'da bulabilirsiniz.

YouTube'un Keşfet sekmesi başlangıçta son görüntüleme geçmişine ve uygulama içi davranışa dayanırken, o zamandan beri diğer kategorilere genişledi. Şimdi, Keşfet sekmesinden önerilen bir sekme kullanılabilir ve trend bölümünü görüntülemek için aşağı kaydırarak erişebilirsiniz. Şimdilik, bu özellik yalnızca mobil uygulamada kullanılabilir, ancak yakında sitede yayınlanması bekleniyor. Bu arada, kullanıcılar önerilen videoları görüntülemek için YouTube uygulamasını edinebilirler.

Gelecekte YouTube, kullanıcı geri bildirimlerine dayalı olarak daha fazla kategori eklemeyi planlıyor ve insanların daha fazla yeni içerik keşfetmesine yardımcı olmayı umuyor. Medya Pazarı’nın yardımıyla YouTube yeni sanatçıları ve içerik oluşturucuları tanıtabilecek. Ayrıca, yeni öneriler en trend videoların önünde görünecek. Bu, arkadaşlarınız tarafından başka türlü görülemeyebilecek daha ilginç videolara odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Keşfet sekmesi, daha fazlasını keşfetmek isteyenler için değerli bir araçtır.

Yeni sekmede önerilen bir özet akışı, trend videolar ve yeni sanatçılar ve içerik oluşturucular için öneriler bulunur. Yeni sekme, tüm türlerden içerik içerecek ve en iyi YouTube videolarının bir listesi eşlik edecek. Tercihinize göre herhangi bir kategoriyi seçebilirsiniz. Alternatif olarak, daha popüler içerikleri keşfetmek için Keşfet sekmesine göz atabilirsiniz. Ancak, Explore'daki tüm videoları da görüntüleyebilirsiniz. Öneriler, trend videolardan önce görüntülenecektir.

YouTube, "Yükselişte" adlı yeni bir sekme tanıttı. " Gelecek vaat eden sanatçılardan içerik içeren gelecek vaat eden YouTube içerik oluşturucuları için kullanışlı bir özelliktir. Keşfet sekmesi, herhangi bir YouTube kullanıcısı için sahip olunması gereken bir özelliktir ve yeni özellik, farklı türlerde yeni videolar keşfetmenize de yardımcı olur. Sekme iOS'ta da kullanılabilir. Keşfet sekmesine ek olarak, yeni Keşfet sekmesinde önerilen videolardan oluşan bir özet akışı da bulunur.