Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Twitter'da Kimler Doğrulanabilir

Twitter, başvuruları ele almak için bazı kişileri işe aldıklarını ancak zamanlarının sınırlı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle Twitter, doğrulama adaylarının “kayda değer, özgün ve aktif” olması gerektiğini söylüyor. Başarılı başvuru sahipleri topluluk için çok önemli olduğu ve sürekli olarak Tweetler gönderdiği anlamına gelmektedir.

Bununla beraber, Twitter çoğu sektördeki insanları doğrulamayacaktır. Bu sınırlamayla, kaynaklarını daha geniş kitlelere seslenen topluluklarda önemli bir kamu politikası rolüne veya itibarına sahip insanlara odaklamalarına olanak tanımaktadır. Bu grupların her birinin Twitter'da nasıl doğrulanacağını bilmesi gerekmektedir.

Devlet

Hükümet aktörleri ulusal, bölgesel veya yerel olabilir. Bu, yalnızca vali veya devlet başkanının değil, belediye başkanınızın doğrulanabileceği anlamına gelir. Çoğunlukla, devlet hesapları, Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) veya Savunma Bakanlığı (DOD) gibi belirli bir kurumun temsilcileri olabilir.

Şirketler, markalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Bunların hiçbiri özel şahıs değil. Aksine, imajlarını korumaktan çıkarı olan kurumsal varlıklardır. İştirak niteliğindeki markalar için hem markanın sesinin hem de üstlerindeki kurumun korunması gerekir. Aynı şekilde, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar yetkisiz kişiler tarafından kendileri adına konuşmamasını sağlamaları gerekir. Bu nedenle, Twitter'ın kurumsal hesapları doğrulaması, herkesi korumanın önemli bir yoludur.

Haber kuruluşları ve gazeteciler

Haber vermek bazen Vahşi Batı gibi olabiliyor. İnsanlar, dünya da gerçekleşen olaylara kendi bakış açısını sunmak ister ve başka biriymiş gibi davranabilir. Daha da ilerisi, insanların bir kısmı onları itibarsızlaştırmak için gazetecileri taklit edebilirler. Halkla ilişkiler veya itibar yönetimi, sosyal medyada gerçek bir problemdir, bu nedenle doğrulama güçlü bir araçtır. Bu insanlar Twitter'da nasıl doğrulanacağını bilmiyorlarsa, hızlı öğrenmeleri gerekir.

Eğlence

Bunlar büyük isim kişilikleriniz ve küçük ünlüleriniz. Örnek, aktör Harrison Ford, Paris Hilton gibi isminden sıkça bahsedilen ünlüler bu kategoridedir. Fakat, bunu C listesi adları da dahil olmak üzere görüyorum. Kötü niyetli kişileri cezbetmek için eğlencede yeterince iyi biliniyorlarsa, çoğunlukla bu kategoriye girebilir.

Spor ve e-spor

Twitter'ın elektronik sporlar dallarını buraya dahil ettiğini bilmek gerekir. Spesifik olarak, espor, video oyunlarını içeren organize bir yarışmadır. Bazen bir takımla oynanır ve diğer zamanlarda yarışmalar bireyseldir. Dolayısıyla, e-spor bir alt kültürdür ve Twitter'ın bunları doğrulama uygunluğuna dahil etmesini ilginç buluyorum. Geleneksel sporlarda doğrulama ihtiyacı elbette açıktır.

Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Bu kategoriyi "taban düzeyinde hareket ettiriciler ve çalkalayıcılar" olarak tanımlayacağım. Aktivistleriniz ve organizatörleriniz genellikle oldukça tartışmalıdır, bu nedenle birçok trolün ilgisini çekerler. "Etkili etkileyicilerin" makro ve mega etkileyicilerinizi içerip içermediğini görmekle ilgileneceğim. Eğer öyleyse, bu biz pazarlamacılar için çok yararlı olabilir.

Twitter Doğrulaması için Nasıl Başvurulur

Bu altı hesap kategorisi için doğrulama ne kadar önemli olsa da, Twitter'da nasıl doğrulanacağını bilmek önemlidir. Platform, zaman içinde uygunluğu artıracaklarını açıkça belirtti, bu nedenle "sıranız" geldiğinde hazır olmak avantajlıdır. Basitçe söylemek gerekirse, Twitter uygulamasındaki ve twitter.com'daki Hesap Ayarlarınızdan hesap doğrulaması için başvurabilirsiniz.

İşte adımlar:

  • Menüden Daha Fazla simgesine tıklayın
  • Ayarlarınıza gidin ve ardından Gizlilik'i seçin
  • Hesap bilgilerine gidin ve şifrenizi onaylayın
  • "Doğrulandı" yazdığı yerde Doğrulama İsteği'ne dokunun
  • Bu kadar! Twitter size geri dönüş yapacak

Şu andan itibaren, uygun hesap kategorilerinden birine ait değilsen, onaylanmayacaksın. Uygun olmadığına karar verildikten sonra isteğinizi işlemeyi bırakacaklarını varsaymak mantıklıdır. Bu, Twitter'da nasıl doğrulanacağınızı bilmenin bir parçasının, hak kazanıp kazanmadığınıza karar vermek olduğu anlamına gelir. Aksi takdirde uygulamadan sonuç alamazsınız. Yine de, başvuruyu atıp atmadıkları veya siz uygun olana kadar beklettikleri belli değil.

Twitter'da Doğrulanma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Twitter'da nasıl doğrulanacağınızı bilmenin bir parçası, onaylanmak için ne gerektiğini anlamaktır. Başvurunuzun kendisi hikayenin sadece küçük bir kısmı. Twitter burada çok fazla tavsiye veriyor, ancak bir kez daha buradaki deneyimlerime dayanarak tavsiyemin bir özetini sunuyorum.

Temeller

Öncelikle, profil adı ve resmi ile eksiksiz bir Twitter profiliniz olmalıdır. Bu, kişiler için ad, yüz, markalar veya logolarla eşleşir. Hesap türüne bağlı olarak, başvurmak için yetkili biri olmanız gerekebilir. Twitter, bunu zorunlu kılarak hem onların hem de doğrulanmış hesap sahiplerinin itibarını koruyor.

Ardından, onaylanmış e-posta adresin veya telefon numaran gerekir. Bunlardan biri, Twitter'ın soruları olup olmadığı veya daha fazla bilgiye ihtiyacı olup olmadığına ulaşmak için kullanılabilir. Bununla beraber , e-posta adresleri ve telefon numaraları genellikle kişiler veya şirketlere kaydedilir ve bu da onları daha fazla güvenlik özelliği yapar.

Son olarak, Twitter kurallarına uymanız ve geçtiğimiz yıl Twitter Kurallarını ihlal ettiğiniz için 12 saatlik veya 7 günlük bir kilitlenme yaşamamış olmanız gerekir. Başka bir deyişle, yalnızca platformda kendi gibi davranan kişi ve şirketler mavi beyaz çek alabilir.

Doğrulanmış olmak için kayda değerlik şartının karşılanması

Medyada adı geçmeye çalışın. "kayda değer" iseniz, bir Google araması, sizin hakkınızda konuşan kişilerden insanlar hakkında bilgi vermelidir. Twitter, "başvurudan önceki 6 ay içinde 3 veya daha fazla özellikli referans" yönergesini getirir. Twitter ayrıca, medyada bahsedilmesinin yardımcı olacağı “son arama etkinliğinin kanıtlarıyla” Google Trendler'de bulunma hakkında konuşuyor.

Medyada adı geçmenin bir uzantısı, kuruluşunuz (kuruluş olarak başvuruyorsanız) veya kendiniz için bir Wikipedia sayfasına sahip olmaktır. İyi bir yazarsan, sayfayı kendin hazırlayabilirsin. Ya da yazması için birini işe alabilirsiniz. Ancak, makale yalnızca konunun kendi hakkındaki fikrini sunuyor gibi görünüyorsa, o kadar değerli olmadığını unutmayın.

Daha fazla Twitter takipçisi edinin. Markalar ve ya kuruluşlar için belirlenen kriterler arasında, “aynı coğrafi bölgede bulunan aktif hesapların ilk %0.05'inde” takipçi sayısına ulaşmaktır. Bu, fazla sayıda takipçi anlamına gelmektedir ve bu, daha kapsamlı, büyük alanlardaki markaların büyük bir takipçi sayısına ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir. Ayrıca, kurumsal bir hesap olsanız bile bu nedenle uygun olmayabileceğiniz anlamına gelir.

Twitter Takipçileri vs Takipçiler: İdeal Oran Nedir?

Başvurmadan önce Twitter'ı 6 ay boyunca sürekli kullanın. Twitter sizi Doğrulamadan önce 6 aylık bir faaliyet gerekir. Bunun bir nedeni, zombi hesaplarının ve yeni gelenlerin Doğrulanmış olmasını kasıtlı olarak engellemeleridir. Aksi takdirde, Doğrulama rozeti hiçbir işe yaramaz.

Şirketinizde veya bir kuruluşta liderlik konumundaysan, bunun hem Twitter profilinde hem de web sitende açıkça belirtildiğinden ve ideal olarak Twitter profilinize bir bağlantı içerdiğinden emin olunuz. Burada, Twitter'da nasıl doğrulanacağınızı bilmek, endüstri lideri vey etkili kişi olarak işe yarar. Kurumsal yöneticiler, birçok yönden iş dünyası ve tüketiciler arasında bir köprüdür. Ve bir Twitter perspektifinden bu özellikle doğrudur çünkü yöneticiler kurumsal imajı kontrol etmek için çok şey yaparlar.

Gazeteci veya yazarsanız, “başvurudan önceki 6 ay içinde yayınlanmış nitelikli yayınlarda en az 3 imza/krediniz” olmalıdır. Her iki ayda bir kredi almak kulağa kolay geliyor. Ve öyle, eğer köklü bir itibarınız varsa. Ancak, yeni gelenler için bir tane bile almak zordur. Bu nedenle, bu kriterler kapsamında Doğrulama için uygun olan kişiler iyi bir şekilde kurulmuş kişilerdir.

Twitter Doğrulama SSS'leri

Artık Twitter'da nasıl doğrulanacağımızı tartıştığımıza göre, insanların sıkça sorduğu bazı soruların üzerinden geçmek istiyorum. Bunun önemli olmasının bir nedeni, ne bekleyeceğinizi bilmek istemenizdir. Ayrıca başvurunuza ne kadar hazırlıklı girerseniz bu süreç o kadar kolay olacaktır. İnsanlar için standartlar, markalar için olduğundan farklıdır. Ayrıca, bazı cevaplar Doğrulama talebine bağlıdır.