TikTok'ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TİKTOK’TAN PARA KAZANMA YOLU: CANLI YAYIN 

 Türkiye’de olduğu gibi dünyada da en fazla indirilen uygulamarda birinci sırayı kimseye kaptırmayan Tiktok, kullanıcıların 15 saniyeyi geçmeyen uzunluklarda videolar paylaştıkları bir platformdur. 

Bunun yanında TikTok kullanıcılarına videolarını kırpmak , kesmek, birleştirmek ve kopyalamak gibi bir takım düzenleme araçları da sunmakta. Bu gibi kolay video düzenleyicileri ile kullanıcılar TikTok videosu nasıl çekilir gibi sorulara buldukları yanıtları kolayca uygulayabiliyorlar. 

Anlık olarak kısa video paylaşılan TikTok’ta paylaştıkları videoların kalitesinde ve izlenme oranlarında giderek artışlar devam ediyor. Bu popülerliğin en büyük sebeplerinden birincisi ise TikTok üzerinden kazanılan dev sayılabilecek miktarlar. TikTok’ta para kazanma artık herkesin yapabileceği bir olay haline geldi. Ancak bu bahsettiğimiz ödemeler TikTok tarafından değil diğer TikTok kullanıcıları tarafından ödeniyor. Bu ödeme nasıl oluyor diye düşünürseniz TikTok’ta canlı yayın açma özelliği ile gelen kazanç işlemi sayesinde oluyor. TikTok canlı yayın bağış yapma, TikTok’ta canlı yayında hediye gönderme gibi özelliklerle kullanıcılar canlı yayın esnasında bir jeton karşılığında hediyeler yollayabiliyorlar. Ve bu hediyeler zamanla TikTok’ta para kazanmak hayalini gerçeğe dönüştürüyor. 

TikTok kesinlikle fazla popüler bir uygulama. Fakat TikTok öğrenme arzusuyla hareket eden bir dolu kullanıcı var. Özellikle bu platformda yeni olan kullanıcıların zor kavradığı bir olay olan TikTok canlı yayın arayüzüdür. 

TikTok her ne kadar yalnızca özel efektlerle çıkartmalar ve bir dolu müzik ile video paylaşma uygulaması gibi görünse de TikTok Canlı Yayın özelliği TikTok’u bu bulunduğu kalıptan çıkararak bir kazanç kapısı haline getirdi. 

TİKTOK’TA CANLI YAYIN NASIL AÇILIR 

TikTok aracılığı ile canlı yayın yapmak isteyen bir dolu insan var. Çünkü TikTok’ta canlı yayın açmak oldukça heyecanlı. Sizi izlemeye gelen insanlarla sohbet edip eğlenip hem de onlardan hediyeler toplamak oldukça keyifli. Ancak maalesef ki her TikTok kullanıcısı istediği anda TikTok’ta canlı yayın açamıyor. Bunun en büyük sebebi ise TikTok uygulamasının bizlere koyduğu kurallardan oluşuyor. Fakat düşündüğümüzde her TikTok kullanıcısının istediği anda yayın yapabilmesi TikTok’ta canlı yayın açarak para kazanan başarılı video yapımcılarına haksızlık olurdu. 

TikTok’un canlı yayın açabilmenize izin vermek için önemli ama bir o kadar da zor olan bir şartı var. 1000 takipçiye sahip olmak. TikTok’ta 1000 takipçiye sahip olmak içeriklerinize, videolarınızın ilgi çekiciliğine ve alımlı duran hesabınıza ettiğiniz danslara ve gündemi yakalama hızınıza bağlı. Eğer bu 1000 takipçiye güzel TikTok videoları çek gibi fikirlerle sahip olduysanız. Artık canlı yayın açarak ilk adımınızı atabilir. TikTok’tan  para kazanmak fikrini gerçekleştirebilirsiniz. 

Öncelikle TikTok uygulamasını mobil bir cihazdan ya da tabletinizden indirmeli, indirme tamamlandığında uygulamayı açarak aktif hale getirmeli ve hesabınıza giriş yapmalısınız. İkinci olarak ise karşınıza çıkan + simgesine tıklayarak üçüncü adım olan ekranın tam olarak hemen altında bulunan live ve video sekmesini görmeye geçebilirsiniz. 4. adım ise ekranı anında sola çevirmek ve kendinizi hazır hissettiğinizde TikTok’ta canlı yayın açmak amacıyla live olun sekmesine basıp diğer kullanıcılara bir ekran kadar yakınlaşıp TikTok canlı yayıncısı olmak. 

TİKTOK CANLI YAYINIMI KİMLER GÖREBİLİR? 

TikTok uygulamasında yer alan TikTok canlı yayın özelliği doğal olarak pek çok kişinin ilgisini çekiyor. TikTok’ta yayın açan TikToker çok büyük bir TikTok kitlesine ulaşıp TikTok fenomeni ve zengini haline gelebiliyor. Yayınlar herkese açık bir şekilde bütün TikTok kullanıcılarının huzurunda açılıyor. İsteyen herkes çok kolay bir şekilde herhangi bir yayını izleyip hediyeler gönderebiliyor. Yayın izleyenler açısından yayındakiler seçeneği bulunuyor. Yayındakiler yazan kısımdan yayında olan herkesi de aktif şekilde görüp kimlerin olduğu ve izlediği hakkında da bilgi edinilebiliyor. Yayın açan kullanıcılar TikTok’ta canlı yayın açmak eylemi bittikten sonra bu verilere ulaşamıyor. Yalnızca yayın esnasında görülebiliyor. 

DAHA İYİ BİR CANLI YAYIN BAĞLANTISI İÇİN NE YAPMALIYIM? 

TikTok’da canlı yayın yapabilmek diğer uygulamalarda da olduğu gibi internet gerektirir. TikTok canlı yayınınızın kalitesinin yüksek olmasını istiyorsanız ise sadece internetinizin olması yetmiyor. TikTok canlı yayın aç için iyi bir internet hızınızın bulunması gerekiyor. Aksi halde canlı yayın yapmak oldukça zor bir hale geliyor. Açıkçası TikTok’ta canlı yayın izlemek için TikTok uygulamasına kaydolan hiçbir kullanıcı durmadan donan bir yayın izlemek ve bu yayına hediye gönderip sizinle sohbet etmek istemez. Bu nedenle telefon uygulaması olarak geçen TikTok üstünden yayın yapabilmek için mutlaka ama mutlaka sahip olduğunuzun internetin hızını kontrol etmeli ve akıcı bir TikTok canlı yayın oluştur düşüncesine kapılmalısınız. 

TİKTOK 1 JETON KAÇ PARA TİKTOK PARANI HESAPLA 2022 

TikTok uygulaması üzerinde canlı yayınlara hediyeler gönderen kullanıcılardan bahsetmiştir. Bu hediyelerle yayıncı kullanıcılar oldukça fazla para kazanıyor. Bunun en büyük sebebi ise  

TİKTOK’TA CANLI YAYIN AÇMAK  

TikTok uygulaması üzerinden de canlı yayınlarda hediyeye karşılık paralar kazanılıyor. Fakat para yukarıda bahsettiğimiz gibi TikTok’tan değil kullanıcı hediyelerinden geliyor. İzleyiciler sizlerin açacak olduğu TikTok Canlı yayınlarına girebiliyor ve jetonları sizlere hediye edebiliyor. Hediye amacıyla sizlere para olarak dönebilecek bu jetonlar ise para karşılığı satın alınıyor. Bu şekilde olmasının sebebiyse TikTok uygulamasının bu hediyelerden belirli bir miktarda komisyon alıyor olması. Bu ise kesinlikle çok doğal karşılanması gereken bir sebep. Biriken jetonlarınız ilerdeki zamanlarınızda paraya dönüştürülecek birer kazanç olarak birikiyor. Jeton miktarları ise fiyatları açısından farklılık gösterir. Jetonların günümüzdeki güncel olan fiyatları aşağıdaki listedeki gibidir: 

  • 70 jeton 6,69 TL 

  • 350 jeton 33,99 TL 

  • 1400 jeton 134,99 TL 

  • 3500 jeton 339,99 TL, 

  • 7000 jeton 679,99 TL 

TikTok’ta 1 jeton ortalama 0,096 TLye karşılıktır. Fakat satış işleminde belirli olan oran 0,04 TL’ye düşmektedir. Canlı yayın sonrasında biriken jetonlarınızın 0,04 TL ile çarpımı sonucunda bakiye sonucunuza ulaşılabilirsiniz. 


TikTok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır? 

TikTok’ta canlı yayın açmak ile birlikte gelen jetonlarınızın miktarını hesaplamak için kimi pratik yolar da vardır. Hesabınızın kullanıcı adını girerek tahmin edilen kazancınızın tespit edilmesini sağlayan birçok internet sitesi var. Fakat ne yazık ki bu bahsettiğimiz siteler tam olarak kazancınız hakkında size bilgi vermiyor. medyapazari.com takipçi satın al Yalnızca ortalama olarak sahip olduğunuz miktarı belirleyip size bu miktar hakkında bilgi veriyor.  

Hediyeler dışarıda tutulduğunda TikTok birçok farklı influencerlar ve markalar ile iş birliği yapıyor. Yapılan iş birlikleri sonucunda para kazanabiliyorlar. Fakar kazandığı para miktarı infuencerlar ve iş birliği yapılan marka arasında geçerli oluyor. Paylaşılmadığı için bu miktarı bilmek imkansız. 

EĞER 1000 TAKİPÇİM YOKSA NE YAPMALIYIM? 

TikTok Takipçisi Satın Al hizmetlerimizi kullanarak çok uygun miktarlarda TikTok takipçilerine ulaşabilir ve medyapazari.com ’un vermiş olduğu güvenli satın alma yöntemleriyle artık TikTok canlı yayını açabilir konuma gelerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. TikTok canlı yayınından kazanacağınız miktarların büyüklüğüne hazır olmak için Medya Pazarı’ndan TikTok takipçi satın al paketlerine göz atabilirsiniz.