İnstagram'da Fotoğraf Nasıl Kaydedilir?

İnstagram'dan fotoğraf indirmenin birkaç yolu vardır. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, bunu fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak yapabilirsiniz. Aksi takdirde, URL'yi bulmak için masaüstü tarayıcısını kullanabilir ve ardından sağ tıklayabilirsiniz. Bu şekilde fotoğrafı veya videoyu kaydedebilirsiniz. Üçüncü taraf uygulamalar ve web siteleri de İnstagram fotoğraflarınızı kaydetmenize olanak tanır. Bu yöntemlerden birini kullanmak için İnstagram uygulamasını indirmeniz gerekir.

Google Chrome kullanıyorsanız, bir İnstagram fotoğrafını vurgulayarak ve ardından sol köşeyi tıklatarak indirebilirsiniz. Bir fotoğrafı, birden fazla fotoğraf seçip aynı anda kaydetmenize olanak tanıyan uygulamalar ile de kaydedebilirsiniz.

Bir İnstagram fotoğrafını ekran görüntüsü almadan indirmek için Android cihazınıza indirmeniz gerekir. Öncelikle, kaydetmek istediğiniz fotoğrafı bulmanız gerekir. Gönderiyi açmak için üç nokta simgesine dokunabilirsiniz. Ardından, 'Ara' seçeneğine dokunun ve 'girin. jpg' dosyasını bulmak için. İlkini vurgulamak için Ctrl + F tuşlarına basın. Birden fazla fotoğraf kaydetmek için işlemi tekrarlayın.

Bir iPhone kullanıyorsanız, İnstagram fotoğraflarınızı iphone'unuza da kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar İnstagram'ın arayüzüne benzer, İnstagram videolarını ve fotoğraflarını indirmenize izin verir. Tek bir fotoğraf veya video indirmek için fotoğrafı kaydetmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını girmeniz gerekebilir.

Fotoğrafınızı yükledikten sonra İnstagramınızın ayarlar menüsünde "Orijinal Fotoğrafı Kaydet" seçeneğini etkinleştirerek kaydedebilirsiniz. Bu, düzenleme işlemi olmadan fotoğrafın orijinal sürümünü indirmenize izin verecektir. Bir fotoğrafı İnstagram'dan kaydetmek için cihazınızdaki yerel kaydetme özelliğini kullanmalısınız. Yerel kaydetme özelliği, fotoğrafları görüntülemeyi kolaylaştırır. Ancak, bir fotoğrafı paylaşmak isterseniz, orijinal posterden izin almanız gerekir.

Bir fotoğrafı İnstagram'dan kaydetmek istediğinizde, bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Belirli bir fotoğrafı arayabilir ve telefonunuzun Kamera Rulosuna indirmek için ok düğmesine basabilirsiniz. Alternatif olarak, görüntüyü bilgisayarınıza video olarak kaydedebilirsiniz. Hem Windows hem de Mac için bir fotoğraf kaydetmek istiyorsanız, Sked Social Chrome uzantısını da kullanabilirsiniz.

İnstagram'da Paylaşılan Gönderiler Nasıl İndirilir?

İnstagram'da paylaşılan gönderileri nasıl indireceğinizi merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Aslında, birçok insan da bu konuda zorluk çekiyor. Bunun nedeni İnstagram içeriğini kaydetmenin tek yolu doğrudan uygulamadan indirmektir. Tek bir İnstagram gönderisini indirmek için farklı bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Bağlantıyı kopyalayıp metin alanına yapıştırmalısınız. Ardından, sadece "yapıştır" seçeneğine dokunun. Ardından, görüntünün işlenmesi için birkaç dakika beklemeniz yeterlidir. Ardından, İndir düğmesine dokunun.

Medya pazarındaki farklı uygulamaları kullanmak İnstagram gönderilerini indirmenin en kolay yoludur. Gönderinin url'sini sağlanan kutuya kopyalayıp yapıştırın ve indir düğmesine tıklayın. Ardından, resim veya video indirme seçeneğini belirleyin. Üçüncü taraf uygulamalar İnstagram içeriğini indirmenin iyi bir yolu olsa da, herkes için işe yaramaz. İnstagram'a bir istek göndermeniz gerekecek ve isteğinizi gözden geçirecekler.

İnstagram Videoları Nasıl İndirilir?

İnstagram videolarını nasıl indireceğinizi merak ettiyseniz, bu makale size yardımcı olacaktır. Sosyal ağ hizmetinden video indirmenin birkaç farklı yolu vardır. Önceden yüklemiş olabileceğiniz üçüncü taraf uygulamaları kullanabilir veya İnstagram web sitesine gidip doğrudan bir video indirebilirsiniz. Bir videoyu indirdikten sonra ileride kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, videoyu tarayıcınızda görüntüleyebilirsiniz.

İnstagramda gördüğünüz videoları kaydetmek için ücretsiz bir İnstagram video indiricisi kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar modern ve kullanımı ücretsizdir. Hesabınıza giriş yapmanız ve bağlantıyı indirmek istediğiniz bir videoya kopyalamanız yeterlidir. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra, video küçük resmindeki "indir" düğmesine tıklayın. İndirme anında başlayacaktır. İşlemi kolaylaştırmak istiyorsanız, videoyu yüklemeden önce bile düzenleyebilirsiniz.

İnstagram videolarını kaydetmenin bir başka yöntemi de videonun URL'sini kopyalayıp bir metin kutusuna yapıştırmaktır. Ardından, YouTube indirme sayfasına gidebilir ve videonun URL'sini kopyalayabilirsiniz. Alternatif olarak, web sitesine giderek doğrudan uygulamadan bir video indirmeyi de seçebilirsiniz. Bir Windows PC'niz varsa, aynı işlemi kullanabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için bir Mac veya PC kullandığınızdan emin olun.