Facebook Business Manager Özellikleri - İşletmeniz için En İyisi

Facebook'un işletme özellikleri, işletmeler için etkileşimi ve etkileşimi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Gönderileri, sayfaları ve e-postaları yönetmek için çeşitli araçlar kullanmanızı öneririz, bu yeni araçlar işletmelerin daha iyi iletişim kurmasına ve büyümesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, yeni araçlar işletmelerin dosyaları yönetmesine, gönderilerin farklı sürümlerini test etmesine ve yeniden pazarlama e-postaları göndermesine yardımcı olacak. Bu yeni özellikler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. İşletmeniz için Facebook'u kullanmanın en iyi yollarından bazıları şunlardır. Bu güncellemelerin sonuçlarınızı iyileştireceğinden emin olabilirsiniz.

Hedef kitlenizi analiz etmek ve işletmeniz için hangi yayınların en iyi şekilde çalıştığını görmek için Facebook'un öngörülerini kullanabilirsiniz. Bu araçlar işletme sahipleri için çok yararlı olabilir ve sundukları içgörülerin anlaşılması çok kolaydır. Bu bilgiler özellikle fan sayfaları için yararlıdır. Hangi yayınların iyi performans gösterdiğini görmek için belirli yayınların yanı sıra demografik bilgileri de inceleyebilirsiniz. Reklamlarınızı daha iyi uyarlamak için uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bununla, reklamınızı nasıl geliştireceğinizi ve daha fazla müşteriye nasıl ulaşacağınızı daha iyi belirleyebilirsiniz.

İş özelliklerine ek olarak, Facebook,2022'de birkaç yeni aracı test ediyor. Bunlardan biri e-posta pazarlama güncellemeleridir. Bir diğeri dosya yöneticisidir. Gönderiler için Facebook'un test sürümü özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu yeni araçlarla dönüşüm oranınızı artırabilir ve daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Gelecek için planlanan birkaç heyecan verici değişiklik daha var, bu yüzden onlara göz kulak olun. Mevcut tüm araç ve kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak en iyisidir.

Bu yeni özelliklere rağmen, birçok işletme bu araçları tam potansiyelleriyle kullanmıyor. Facebook, işletmelerin Facebook'un işletme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını kolaylaştırmak için çalışıyor. Bu araçlar, yeterli işletmeye özgü özelliklere sahip olmadıkları için eleştirildi ve anlaşılmasının zorlaştırıldığı söylendi. Facebook, bu araç sayesinde işletme sayfanız için Facebook'u kullanmayı kolaylaştırdı. Kullanıcı dostu arayüzü de büyük bir artı.

Facebook'un en yeni iş özellikleri, müşterilerinizle doğrudan mesajlaşma yoluyla iletişim kurmanıza izin vermenin yanı sıra, Facebook iş sayfanızı yönetmenize de olanak tanır. Facebook, diğer sosyal medya sitelerinin aksine bir Facebook işletme hesabı oluşturmayı ve bakımını kolaylaştırıyor. Sonuç olarak, bu uygulamalar süreci kolaylaştırarak küçük işletmelerin başarısını artıracaktır. Sonuçta, satışlarını artıracaklar. Bu nedenle, platform için Facebook'taki yeni özellikler yalnızca kullanıcılar için deneyimi iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda şirket için daha verimli hale getirecektir.

Tüm bu avantajlara rağmen, Facebook'un işletme özellikleri dezavantajları yok değildir. Birincisi, sadece birkaç çalışanı olan bir Facebook sayfasını çalıştırmanın fazla iş gücü istemesi olabilir. Buna karşılık, iş kullanımı için tam olarak optimize edilmemiş bir Facebook sayfası yeni müşteriler çekemez. Sonuç olarak, bu araç henüz yaygın kullanıma hazır değildir. Özellikleri, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Bir sonraki yeni Facebook Business Suite.

Facebook Business Manager Nasıl Kullanılır?

Bir Facebook işletme sayfası oluşturmanın ilk adımı bir hesap oluşturmaktır. Bu, Facebook sayfanızı, Reklam Hesabınızı, Kataloğunuzu ve Uygulamalarınızı eklemenizi sağlar. Bu hesaplara kişi de ekleyebilirsiniz. Bir sayfa oluşturduktan sonra, ona kişi eklemeniz gerekir. Bunların her biri için bir grup oluşturabilirsiniz. Kişi gruba atandıktan sonra, onları farklı hesaplara atayabilirsiniz.

Sayfanızı oluşturduktan sonra bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu, işinizi takip etmenin harika bir yoludur. Facebook işletme yöneticisi tüm bilgilerinizi tek bir yerde saklar. Ayrıca tüm istatistiklerinizi önünüzde tutabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin ne tür içerikleri tercih ettiğini anlamanıza yardımcı olur. Reklamlarınızın etkinliğini artırmak için Facebook'un zamanlama özelliklerini kullanabilirsiniz. Bir işletme sayfası oluşturarak, yeni müşterileri dönüştürme şansınız artar.

Bir hesap oluşturduktan sonra bir işletme Yöneticisi oluşturmanız gerekir. Bu, bir Sayfa oluşturmak için kullanılan işleme benzer. Aradaki fark, bu aracın ücretsiz olması ve herkes tarafından kullanılabilmesidir. Küçük işletme sahibiyseniz, daha karmaşık görevlerle başa çıkmak için üçüncü taraf bir araç denemeye değer. Ücretsiz bir sosyal medya çözümü olan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Bir sayfa oluşturduktan sonra, ona kişi eklemeniz gerekir. Ardından, Business Manager panosuna gidin. Oradan, sayfada çalışacak kişileri eklemeniz gerekir. Bunu, işletme e-posta adreslerini ekleyerek, tanımlanabilir erişim haklarını seçerek, sayfayı seçerek ve erişim talebinde bulunarak yapabilirsiniz. Ardından, kişinin daveti kabul etmesini veya reddetmesini bekleyin. Daveti kabul ettiklerinde sayfaya eklenirler.

Sayfalara benzer’ Varlıklar’ bölümünü bulacaksınız. Reklam Hesapları bölümü, reklam hesaplarınızı yönetmenizi sağlar. Ayrıca kataloglarınızı yönetmek için en iyi yerdir. İyi bir işletme sayfası ürün veya hizmet satabilir. Facebook Business Manager'da bir sayfa oluşturmak trafiğinizi artıracaktır. Sayfa tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek ve kullanıcılarınız bunları satın alabilecek.

Business Manager'da, sayfanızın tüm seçeneklerini ve ayarlarını denetleyebilirsiniz. Bu, kendinizi sayfanızdan silme veya sayfanızı tamamen silme özelliğini içerir. Sahip olduğunuz farklı personel üyeleri için bildirimleri bile özelleştirebilirsiniz. İşletmenizi yönetmenize yardımcı olduğu için Facebook işinizi kurmak için ideal bir yerdir. Serbest çalışan veya küçük işletme sahibiyseniz, daha geniş bir tüketici yelpazesine ulaşmak için Facebook business manager'ı kullanabilirsiniz.

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook, internetteki en popüler sosyal ağlardan biridir. Facebook'tan para kazanmak için bir profil oluşturmanız ve sitede reklam vermeniz gerekir. Bir profil oluşturarak para kazanmak için tek yol değil, aynı zamanda site üzerinde reklamları ve diğer ürünler satmak için bir Facebook işletmesini neyin oluşturduğunu ve bunu nasıl karlı hale getirebileceğinizi anlamak önemlidir. Aşağıda başlamanıza ve işinizi büyütmeye devam etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

İlk olarak, Facebook'un nasıl para kazandığını anlamak önemlidir. İnsanlara reklam göstererek para kazanıyorlar. 2020 itibariyle, reklamlardan 86 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyorlar. Kalan yüzde ikisi, geliştiricilerin ödemelerinden ve cihazlarının satışından geliyor. Uzun vadeli bir vizyona sahip olmak Facebook'un geleceği için çok önemlidir.

Facebook'un geliri çeşitli sürücüler aracılığıyla elde edilir. Bu sürücüler arasında arz ve talebe dayalı reklam başına fiyat bulunmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, fiyat diğer faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Reklamlara olan talep artarsa, fiyat da artacaktır. Reklam arzı düşerse fiyatlar düşecektir. Facebook ile karlı hale getirebildiğiniz sürece işinizi genişletebileceksiniz.

Facebook'un para kazanma modeli basit kaldı: insanların takılabileceği bir yer yarattı ve ardından durum güncelleme yolu boyunca reklamlar yayınladı. Ancak şirket, halka arz öncesinde S-1'i açtı. S-1, yaratıcı zorluklar ve kullanıcılar ile reklamverenler arasındaki uzlaşmalar dahil olmak üzere Facebook'un işinin daha karmaşık yönlerini özetlemektedir. Sonuçta, Facebook'un halka arzının başarısı net bir vizyona ve uygulamaya bağlıdır.

Bu strateji bazı işletmeler için iyi bir fikir gibi görünse de, diğer birçok işletme Facebook'u çevrimiçi pazarlama çabaları için daha iyi bir yer buluyor. Tıklama başına maliyet, tıklama miktarı veya beğeni sayısıyla doğrudan ilişkili olmasa da, bir işletmenin büyümesine yardımcı olabilir. Ancak iş planınızın uzun vadede yerinde olduğundan emin olmanız gerekir. Sosyal ağda başarılı olmak istiyorsanız, değişen piyasa koşullarına uyum sağlamaya istekli olmalısınız.

Şirket ayrıca iddialı bir uzun vadeli vizyona sahiptir. Reklam satmaktan para kazanamasa da, insanların istediği ürünleri oluşturmak için çok çalışıyor. En son ürünü olan Portal, insanların birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olan bir cihazdır. Biriyle etkileşimde bulunmanın en iyi yolunun ne olduğunu belirlemek için özel bir algoritma kullanır. Portal cihazı Facebook'a ait bir akıllı telefondan daha küçük olsa da, donanım işinin önemli bir parçası.