Çalınan Instagram Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

Instagram hesabınızın çalınması durumunda başınıza sıkıntılar gelebiliyor yasal olmayan bahis, çete, reklam ile başınız derde girebilme ihtimali var bu yüzden Instagrama doğru bir şekilde mail atarak sorununuz daha hızlı çözülebilir aşağıda bahsedeceğim konularda genellikle merak etttiğiniz sorunlarınızı cevapladım...

Instagram Hesabınız Ele Geçirildiğini (çalındığını) Nasıl Anlarsınız ?

Hesabın çalındığını anlamanın bir çok yolu vardır. Hesabın Kullanıcı adı girdiğinize rağmen "Girdiğiniz Kullanıcı Adı Bir Hesaba Ait Değil" Uyarısı verir fakat bazı kişiler çalındığı belli olmaması için Kullanıcı adını değiştirmiyor sadece profil resmini alakasız bir şey yapıp dalga geçiyorlar. Bazı zamanlar geri alınmaması için hesabı dondurma işlemi yapıyorlar bu yüzden ise Instagram size e-mail göndererek bilgilendiriyor. Çoğu zaman mail adreslerinizi değiştirerek iz kaybettirmeye çalışıyorlar fakat eski mail adresinizede mail gelme olasılığı vardır. 

Neden Sizin Instagram Hesabınız Çalınıyor ?

Genelde hesapları çalmak için Güvenlik durumu düşük veya takipçisi yüksek hesaplar odaklarında oluyor. Fakat çoğu zaman İllegal işler yapan kişiler bunu para karşılığı yaparak çalıyor veya bir ünlünün hesabını çalıp şantaj yaparak para alma yoluna giriyor, Instagram hesabını daha güvenli hale getirmek istiyorsanız bir aşağıdaki "Instagram Hesabını Nasıl Daha Güvenli Yapılır" başlığına bakabilirsiniz.

Instagram Hesabını Nasıl Daha Güvenli Yapılır ?

Artık sosyal medya platformları hesaplarınızı daha güveli hale getirmek için yeni özellikler getiriyor bunlardan en çok kullanılanı ise 2 adımlı faktörlü doğrulamadır. Aşağıda adım adım anlattığım kısımları yapmayı unutmayınız...

İki faktörlü kimlik doğrulama için yapmanız gerekenler Profilinize girip Ayarlar sekmesine girip Oradan Gizlilik ve Güvenlik>İki faktörlü doğrulama>Kimlik Doğrulama Uygulaması adımlarını seçmeniz gerekir.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir ?

Genel olarak iki adımlı doğrulama olarak bilinir. Şifreniz çalınması durumunda yedek bir güvelik önlemidir. Fakat bunuda iyi bir şekilde korumalısınız başkalarıyla paylaşmamanız gerekmektedir.

Instagram Hesabınızın Çalınmaması İçin Kullanıcıların Dikkat Etmesi Gerekenler 

Hesapları fark etmeden çaldıran hesap sahipleri çoğunlukla Sahte LİNK, E-POSTA, SMS bu yöntemede "Phishing" yani oltama taktiği denir. Bu sosyal mühendislik yöntemi bir çok hacker tarafından kullanılır. Dikkatsiz kullanıcılar genellikle buna maruz kalır ve hesabını çaldırır. Fakat insanlar bu yöntemleri bildiği için bedava takipçi, izlenme, adı altında sizleri kandırmaya çalışması çabası. Bu yüzden güvenli ve uygun halde takipçi, izlenme organik bir şekilde hizmet arıyorsanız medyapazari.com tam size göre.

Hesap Kurtarma Başvuru Bağlantısı İçin;

Buradantıklayarak hesap kurtma işlemi için başvuru yapabilirsiniz fakat ajans gibi sosyal medya ekiplerinden yardım almanız sizin için daha iyi bir yol olacaktır. Şunu unutmayın ki aşağıdaki formu çok iyi bir şekilde hatasız isim soy isim ve benzeri bilgileri yanlış olmadan girmeniz gerekecek bu yüzden aşırı dikkatli olmanızda fayda var. Bu formu dolduran kişilerden bir çoğu olumlu yanıt alamamaktadır. Hesabı kurtardıktan sonra iki faktörlü doğrulamayı yapmayı unutmayınız yukarıda ki konuda bu soruyuda cevapladım.

Çalınan Hesap Nereye Şikayet Edilir ?

Çalınan hesap üzerinizden sahte reklamlar kumar illegal içerikler paylaşması söz konusudur. Asıl nedenleri markanıza ve size zarar verme yönelik böyle bir hamlede bulunuyorlar. Çoğunlukla ünlülerin hesabında yaşanır.

Bu durumda ise yukarıda hesabı kurtmarmak için verdiğim linkten başvuru yapabilirsiniz zaman alacak olsada olumlu sonuç verebilir. Bundan sonra daha yasal bir işlem yapmak istiyorsanız polis veya BTK sitesinden şikayette bulunabilirsiniz

Hesabın Sadece E-Postası Değiştirildi  Ne Yapmam Gerekiyor ?

Bir çok kişi e-posta değiştirdikten sonra telefon numarasını değiştiremiyor bu yüzden sakin olmanız önemli. Fakat bu durumda ise size bir link gönderiyorlar ve size gelen Instagram sms için sahte site ile yoluna başvurup telefon numarasınıda değiştirmek için oltalama işlemi deniyorlar. Bunun için gelen sms`lere dikkat etmeniz gerekiyor.

Hesabımı Çaldırmadan Nasıl Organik Takipçi ve İzlenme Hizmeti Alabilirim ?

Bir çok aramanızda pahalı, sahte, yollar ile size takipçi ve izlenme vaad eden kişiler paranızı alıp hesabını çalıyor. Bu durumda yapmanız gerekenler çok kolaydır. Güvenli satıcı bulmak için genelde yorumlarından anlaşılır ve fiyatlarından medyapazari.com size hızlı, güvenli ve ucuz hizmet için yıl boyunca farklı yollar düşünüyor istediğiniz paket seçeneği hem ucuz hem pahalı fiyatlı paketlere göz gezdirip karar verebilirsiniz veya daha iyi olan premium paket seçeneklerinden indirimlerimizden yararlanabilirsiniz.